Kochana Kapituło Orderu Uśmiechu……

  Jesteśmy uczniami szkoły podstawowej nr 62 w Katowicach. Prosimy o przyznanie Orderu Uśmiechu autorce „Muminków” – Tove Jansson. Już od roku nasze kółko polonistyczne działa pod nazwą „Rodzina Muminków”, a nasza gazetka ścienna ma Muminkowy tytuł: „O potrzebności wszystkiego”. W tych książkach każdy znajdzie coś dla siebie, propagują one pogodny stosunek do życia i ideę życzliwości dla wszystkich.

 Pani Astrid Lindgren jest znaną pisarką porywających książek dla dzieci, z których jedna została sfilmowana (sławna „Pippi Langstrumf”). Kto widział choć jeden odcinek „Pipi”, ten wie, że nasza kandydatka ma niezaprzeczalne prawo do Orderu Uśmiechu.

Ogólnoszkolna Rada Uczniowska Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Dąbrowskiej, Jaworze k. Bielska – Białej.

 Peter Ustinov jako wybitny artysta i działacz UNICEF organizuje specjalne koncerty transmitowane przez Interwizję i Eurowizję, z których dochód przekazywany jest na pomoc dzieciom. Wprawdzie kandydat nasz nie jest Polakiem, jednak bezsprzecznie nie tylko przyczynia się do wzbudzenia uśmiechu na twarzach dzieci całego świata, ale – co najważniejsze – broni je przed nędzą, głodem i uczula społeczeństwo na ich ciężką dolę. Dlatego powinien być zaszczycony jedynym w świecie Orderem przyznawanym przez dzieci.

 Pani dr Alina Zwolska prowadzi od 20 lat z niezwykłym zaangażowaniem i entuzjazmem liczne pogadanki na temat ochrony środowiska. Pani doktor uczy dzieci jak dbać o przyrodę. Ma dwie miłości – dzieci i przyrodę. Prosimy bardzo Kapitułę o przyznanie naszej kochanej Pani Doktor Orderu Uśmiechu.

 My, uczestnicy półkolonii organizowanej przez p. Chwiałkowskiego Grzegorza, zwracamy się o przyznanie Orderu Uśmiechu. Pan Grzegorz myśli o wszystkich dzieciach, ale przede wszystkim o dzieciach głodnych. Każde dziecko może za darmo przyjść i zjeść darmowy posiłek w czasie wakacji.

 My dzieci niepełnosprawne mieszkające w Rumunii zwracamy się z prośbą o przyznanie ks. Krzysztofowi Małachowskiemu Orderu Uśmiechu. Rokrocznie organizuje On za darmo obozy i kolonie w Polsce. Gdyby nie ksiądz Krzysztof nigdy nie poznalibyśmy Polski, ojczyzny naszych przodków…

 Największą tragedią dla dzieci upośledzonych jest śmierć rodziców. Ksiądz Czesław Machniewicz „Kuba” z pomocą ludzi dobrej woli buduje dom dla takich sierot. Nas nazywają „Bure Misie”, nas rozpiera radość, duma, że wśród nas jest nasz wielki przyjaciel ks. „Kuba”, który potrafi każdego smutnego, zapłakanego Misiaka pocieszyć, utulić, rozweselić. Przyznajcie Jemu Order Uśmiechu.